Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      Про особливості справляння податку на нерухомість у 2017 році (3 частина)

      30 января 2017, 14:53 просмотров: 440

      Щодо обкладення податком спільної власності

       

      Юристи не можуть прийти до єдиної думки, як буде обкладатися податком спільна власність, коли приватизоване житло, до прикладу, належить всім членам сім’ї з декількох поколінь.

       

      Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб або у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку. Якщо об’єкт у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з осіб-власників, визначена за їхньою згодою, якщо іншого не встановив суд.

       

      Є думка, що за такі квартири платити взагалі не доведеться. Якщо об’єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності, тобто не розділений в частках між власниками, то згідно з п. 266.1.2 ст. 266 Податкового кодексу, платником податку є один з таких власників, визначений за їх згодою або рішенням суду. Якщо немає рішення суду і самої згоди власників, фіскальна служба не має права звертатися до суду з позовом, оскільки не має таких повноважень. Тому варто вважати, що і сам податок не підлягає сплаті у зв’язку з невизначеністю платників податків.

       

      Але інші експерти вважають, що податок буде нарахований, а сплачувати його буде людина, чиє ім’я внесено до реєстру власників. Якщо квартира належить кільком особам одночасно, то принципове питання – виділені частки в ній чи ні? Якщо, наприклад, написано, що в квартирі площею 120 кв.м 60 кв.м. належать одній людині, а ще 60 кв.м. – іншій, то до обох буде застосовано пільгу (п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу), і податок платити не потрібно.

       

      Окрім цього, є моменти, які нечітко прописані в Податковому кодексі і однозначної думки за ними немає. Наприклад, в ДФС так і не відповіли на питання, як нараховуються податки для об’єктів нерухомості, розташованих в різних регіонах, які ставки і пільги до них будуть застосовуватися, оскільки ці ставки визначають органи місцевого самоврядування і в різних регіонах вони різні.

       

      Важливо! Якщо нерухомість здається в оренду або використовується для підприємницької діяльності, тобто фізична особа одночасно є власником нерухомого майна і підприємцем, та веде свою діяльність за місцем реєстрації і ця адреса вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, пільги на таку нерухомість не поширюються, і платити доведеться за всі метри.

       

      shutterstock.jpg 

       

      Переселенцям на замітку

       

      Переселенці, зареєстровані на підконтрольній Україні території, теж отримають платіжки за місцем тимчасової реєстрації. Але виникає запитання: чи за зруйновану під час бойових дій нерухомість теж потрібно буде платити?

       

      Фіскальна служба не може не виконувати норм Податкового кодексу України, тому платіжки будуть надсилатися. Але якщо громадянин надасть рішення сільради (іншого органу місцевого самоврядування) за місцем розташування нерухомості (сільради теж перереєстровано на підконтрольній Україні території) про непридатність житла для проживання, зокрема у зв’язку з аварійним станом, то й платіжки не буде. Фіскальна служба може списати безнадійний податковий борг (виник у платника внаслідок форс-мажорних обставин) й за умови пред’явлення платником (фізособою-власником нерухомості) сертифіката щодо форс мажорних обставин (обставин непереборної сили), виданого Торгово-промисловою палатою України або уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами, що засвідчать такі обставини (Закон №1669 «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»).

       

      Більш докладно про роботу навчального центру: asnu.zp.ua

      Увага! План заходів постійно доповнюється новими спікерами і лекціями!

      Прес-служба ЗР АСН(Р)У

      Комментарии