Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      Що потрібно знати про приватизацію земельної ділянки (2 частина)

      13 февраля 2017, 12:50 просмотров: 321

      Якщо земельна ділянка не приватизована

       

      Якщо громадянин є власником житлового будинку, побудованого на землі, виділеній для будівництва ще в радянські часи (не має значення, чи є власником будинку той, кому виділялася ділянка, або ж будинком володіє особа, яка отримала його у спадок, внаслідок купівлі або дарування) та якщо з того моменту, коли в Україні було встановлено право безоплатної приватизації землі (з 15.03.1991 р.- з дати вступу в силу Земельного кодексу України від 18.12.1990 р.), земельна ділянка, що виділена під цей житловий будинок, не була приватизована, то вважається, що така земля знаходиться в користуванні нинішнього власника, і він може скористатися правом її приватизувати.

       privatizaciya_zemli.jpg

      Що означає набувальна давність

       

      Відповідно до статті 119 ЗКУ будь-який громадянин України може отримати безкоштовно земельну ділянку в особисту власність у випадках коли він безперервно і правильно (за призначенням) використовував його впродовж 15 років, і якщо у нього відсутні документи, що підтверджують право власності земельною ділянкою.

       

      Це означає, що громадяни можуть набути права власності на земельні ділянки на підставі набувальної давності. В такому разі громадяни можуть звернутися до органу державної влади або місцевого самоврядування з клопотанням про передачу земельної ділянки у власність або надання у користування.

       

      Оскільки Земельний кодекс України вступив у свою законну силу з 01 січня 2002 року, то саме з цього дня і слід рахувати 15 років користування земельною ділянкою. Тому право набувальної давності на земельні ділянки, які громадяни використовують 15 і більше років можна реалізувати з 01 січня 2017 року.

       

      Якщо громадянину вдасться переконати орган, куди він подає заяву про приватизацію землі, що він володів землею дійсно добросовісно, відкрито та безперервно, приватизація пройде без судових тяжб. При цьому орган, який приймає рішення про приватизацію, може відрахувати необхідний 15-річний термін від дати початку фактичного володіння майном.

       

      Важливо! Слід пам'ятати, що кожен громадянин нашої країни має повне право на безкоштовне отримання у власність будь-якої земельної ділянки, але виключно в межах норм, які строго визначені ЗКУ, і лише тільки один раз по кожному з видів використання земельних ділянок.

       

       Більш докладно про роботу навчального центру: asnu.zp.ua

      Увага! План заходів постійно доповнюється новими спікерами і лекціями!

      Прес-служба ЗР АСН(Р)У 

      Комментарии